בוטיק זואי / אילוצים מולידים הזדמנויות

תליה ותצוגה מעניינת- יצירת שכבות של טקסטורות מתוך אהבה ושמירה על המראה הטבעי

אורן פנתה אלינו שנעצב לה חנות בגדים(נכון,לא טעיתי-אורן זה גם שם של בת) לאחר שמאוד התחברה לסגנון העיצוב שלנו. לאחר חיפוש מקיף באזורינו,היא מצאה חלל מתאים באחוזת אוהלו.למעשה החלל הנתון תפקד כמכבסה של בית הארחה וכמובן שלא הייתה בו שום חינניות.

חזית החנות לפני - אילוצים יוצרים הזדמנות!

נוסף על כל הצרות-באמצע החלל עברה קורת גבס מונמכת שהסתבר לאחר מחקר קצר שקורה זו משמשת להסתרת צנרת ביוב ואין להוריד אותה! אך אורן שלנו היא לא מהבחורות המתייאשות מהר,מיד היא לקחה אותי למקום ושיננה באוזניי את המנטרה הקבועה שלי ושל יואב:"מכל חלל נתון אפשר לעשות פנינה" (ואם אפשר ,אז לומר זאת בקול של מורה…),"נכון תמר?" שאלה אותי בציפייה.

כל חלל נתון אפשר להפוך לפנינה?

"אהמ..אהמ.." התבוננתי בחלל הנתון ולא הייתה לי ברירה אלא להסכים איתה (הרי לא נעים לסגת ממנטרה המייצגת את רוח הסטודיו שלנו…)נגשתי מיד למלאכה. הבעיה הכי רצינית בחלל הייתה: מה עושים לעזאזל עם קורת הגבס שחוצה את החלל לשניים? בהתחלה חשבתי לחשוף את צנרת הביוב ולהשתמש בה למראה תעשייתי בבוטיק. לאחר הרהור קצר בעניין, החלטתי לרדת מזה.

חלון ראווה- גזעים ותליה

הדבר נראה לי טו מאצ' הארד קור בשביל לקוחות העמק הירדניות העדינות שלנו… חשבתי שנשאיר את זה לבוטיקים החדשים בת"א… ואז גמרה בליבי החלטה-"if you cant bit them-join them" -כמובן! אשתמש בקורה לקונספט הכללי של החנות. הרעיון היה לעצב חנות בסגנון כפרי/רומנטי/טבעי עם נגיעות ראסטיק תעשיתיות. השתמשנו בענף אקליפטוס ארוך לתליית בגדים מהקורה. רעיון זה עזר לנו ביצירת "מסלול" שהלקוחה הנכנסת חייבת לעבור סביב הקורה ובעצם "לסרוק" את כל החנות (בערך כמו המסלול שעוברים באיקאה, רק בלי המסעדה הנפלאה שלהם…אחח…בא לי על הסלמון האפוי עם השעועית הירוקה…).

תצוגה בחלל החנות

ולענייננו, כמו כן מוטיב האיקליפטוס חוזר בחלון הראווה- שם הונחו גזעי אקליפטוס בשביל לחזור על הסגנון הטבעי שרצינו לשוות לבוטיק. את הריהוט – דלפק המכירה, שולחנות קיפול ותאי מדידה, החלטנו לבנות מחומר בלתי מהוקצע הנקרא: osb ,שהוא סוג של שבבי עץ דחוסים(ודרך אגב חומר זול ביותר) ליצירת מראה ה"ראסטיק". לוחות הosb נותנות "קונטרה" לענפים הטבעיים ולאלמנטים הרומנטיים ומוסיפים אפילו הייתי אומרת משהו מודרני לחנות. נכון,זוהי חנות לבגדי נשים, אבל לא צריכים להיות עדינים מדי(בכל זאת מדובר בנשות העמק הג'דאיות…) עוד אלמנט שהשתמשנו בו ליצירת מראה יותר מחוספס וגס הוא עמודי הבריקים וקיר הבריקים הגדול הנותן את הרקע הנכון לבגדים ולבוטיק. כמובן שהדבר הכי ראסטיק ותעשייתי הם צינורות המים מהברזל-עליהם תלויים כל הבגדים בבוטיק. לסיום-מאחורי דלפק המכירה נבחר לעטר את הקיר-טפט ציפורים רומנטי של pip studio האהובים עליי ביותר!!! בסיום התהליך עמדנו אורן ואני והתבוננו בתוצר בעיניים משתאות. אחח… תמר,באמת לא האמנתי שיצא משהו מהמקום הזה…" היא מלמלה. ואני חזרתי שוב על המנטרה שלי ושל יואב: "אורן יקירתי-כל חלל נתון אפשר להפוך לפנינה" והפעם האמנתי בזה יותר מתמיד…

בוטיק זואי באחוזת אוהלו- אחרי
פוסט זה פורסם בקטגוריה אדריכלות, גלרית פרויקטים, סטיילינג, עיצוב פנים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.