בית פיין, "חלונות תכלת צפחה?!?"

חלונות תכלת ?!?

תומריקו איש האדמה

תומר ויואב (בעלי שיחייה) חברים טובים עוד מזמן ששרתו יחד בצבא באותו צוות. כיאה לזוג חברים מהצבא- שוררת ביניהם אחוות לוחמים שכזאת- עם שפה משלהם ובדיחות (שמצחיקות רק אותם) אשר זר לא יבין… תומר נשוי לאושי- בחורה מקסימה שאוהבת דברים סולידיים אך פתוחה (בד"כ) לרעיונות חדשים. היה זה טבעי שכאשר יגיע זמנם של אושי ותומר לבנות את ביתם בקיבוץ- יפנו אלינו למלאכת התכנון.

בית משפחת פיין

לאחר חישובי עלויות שיפוץ הבית הקיים אל מול בנייה חדשה- הגענו למסקנה שלא יהיה שווה להשקיע בשיפוץ הבית הקיים (למרות שכידוע אנחנו מאוד אוהבים לשמר את הישן והטוב, במקרה הזה הישן כבר ממש לא היה טוב…) והחלטנו לתכנן בית חדש.

כיאה לבני קיבוץ ששומרים על פרטיותם בקנאות (ככה זה בקיבוץ- כל אחד ב…. של השני ;-ׂ) היה להם חשוב שבתכנון הבית נתייחס לנושא הפרטיות בכובד ראש, מה גם שהמגרש שלהם נמצא על ציר די מרכזי של הולכים ושבים בקיבוץ.

הרעיון המחולל של הבית היה ליצור פטיו מרכזי החוצה את הבית לשני חלקים שיאפשר ישיבה אינטימית בחוץ. כמו כן, הפטיו מייצר את ההפרדה בין החלק הציבורי של הבית לאגף חדרי השינה. אדני חלונות הפטיו משמשים לישיבה . בחרנו לחפות את עמודי הפטיו בבריקים בגוון אדמדם חם שמשתלבים עם תכלת החלונות.

כל בית צריך פטיו

פריז זה כאן?!?

אדן ישיבה

אור טבעי מהפטיו

טקסטיל מעניין

בחרנו לתת "קיק" לבית שיתבטא בצבע מיוחד לחלונות. החלטנו (אחרי הפעלת "מכבש לחצים" כבד ביותר על אושי שחששה מהגוון ה"אוונגרדי") על גוון תכלת צפחה. גוון התכלת של החלונות משתלב עם הטיח החיצוני בגוון החול.

תכלת אוונגרדי ;-)

תומר הוא קיבוצניק טיפוסי , עובד אדמה בעל "פטיש" מוזר לטרקטורים ובפרט לטרקטורים מסוג "ג'ון- דיר" (כל אחד והסטיות שלו כידוע). המעבר לחלק הפרטי של הבית- אל מול חלונות הפטיו , הוקדש לאחסון צעצועים ולאוסף ה"ג'ון דירים" של תומר.

ניצול המסדרון לאחסון צעצועים

"פטיש" לטרקטורים כבר אמרנו?

המטבח עוצב בסגנון מודרני נקי מפורמייקה בגוון שמנת בתוספת אקססוריז צבעוניים. אי הישיבה במרכז המטבח מחופה עץ ומשמש לארוחות קטנות ולאחסון כלי מטבח. העמקנו את השיש בקו אפס עם הכיור כדי ליצור המשכיות במראה וגם כדי להניח עציצי תבלין ושאר פיצ'פקעס.

המטבח של אושי ותומר

מהמטבח באהבה

חלון צרפתי

חלון צרפתי

רק להושיט יד ולקטוף

מי מפחד מצבע?

פינת האוכל בסגנון כפרי פשוט ופונקציונלי

פינת אוכל כפרית

בסלון השתמשנו בריהוט הקיים- שיפצנו וריפדנו מחדש כורסא ישנה בבד פרחוני בגווני כחול וירוק שמתכתב עם ספות הקטיפה הכחולות. כמו כן, התאמנו כריות נוי באותם הגוונים ומאותו בד לספה.

שדרוג ריהוט קיים

כורסא  פרחונית

מקלחת הילדים (יותר נכון בנות! שלוש בנות!!!) משתלבת עם גווני התכלת של הבית- אריחי תכלת מחפים את האמבטיה ואריחי "תחרה" תכלכלים מעטרים את הקיר שמעל הכיור.

המקלחת של הבנות

תכלת מרגיע

אריחי "תחרה" תכלת

יחידת ההורים כוללת מקלחת, עוצבה באותם גוונים.

יח' הורים

"שטיח" מצוירות במקלחת

לסיכום: העבודה מול חברינו הטובים- אושי ותומר הייתה מהנה ומאתגרת. לא פשוט לתכנן בית לחברים טובים. בסופו של דבר נולד בית מקסים וחמים שאושי ותומר מאוד אוהבים וזה מה שהכי חשוב לנו.

מה שבטוח- הדבר שאושי הכי אוהבת בבית הוא כמובן- החלונות בגוון תכלת צפחה :-))) אוהבים אתכם- משפחת פיין היקרים!

פוסט זה פורסם בקטגוריה אדריכלות, גלרית פרויקטים, סטיילינג, עיצוב פנים, שיפוץ רהיט, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.