בית צ'פלין – הורים. מ ה מ ם!

שיפוץ בקיבוץ אריחים מצוירים במבואת כניסה בשילוב ספסל בטון

לאחר שנים רבות של מגורים בדירה קיבוצית קטנה ו"מטריפה", החליטו הוריו של יואב (בעלי שיחיה) שרה ובני שהגיע זמנם להתפנק , לשפץ ולהגדיל את הבית כדי שיענה על צרכיהם הישנים

חזית בית בסגנון כפרי

הרעיון המרכזי בשיפוץ והרחבת ביתם של הזוג היה לחבר שתי דירות קיבוציות לכדי דירה אחת גדולה, מוארת ומרווחת והכי חשוב: להכניס את החוץ פנימה- לפתוח את כל החזית האחורית לגינה המושקעת של בני.

חזית בסגנון כפרי מרפסת אחורית מקורה בפרגולת עץ

שורה (חמתי שתחיה) בשלנית מופלאה ומארחת בחסד (אף פעם לא יזיק להתחנף לחמה…) ביקשה מטבח גדול, מזווה והכי חשוב- תנור אפיה מקצועי ומפנק!

מטבח שמנת בסגנון כפרי מטבח בסגנון כפרי תנור אפיה מקצועי- לה קוצ'ינה אריחים מצוירים חלון צרפתי בגוון שמנת במטבח אי עבודה במטבח שידת וינטג'

בני (חמי שיחיה) אספן וחובב כלים ופריטים נוסטאלגים, ביקש מקומות תצוגה לאוסף הפריטים שברשותו. לצורך כך, תכננו נישות באזור פינת האוכל הכפרית לתצוגת הפריטים המדליקים של פעם.

פינת אוכל כפרית פינת אוכל כפרית

 

אוסף פריטי וינטג'כמובן שבשיפוץ בתים ישנים תמיד יש הפתעות ואילוצים איתם צריך להתמודד כמו עמודי בטון שתקועים באמצע הבית, אך כפי שכבר למדנו בעבר- "אילוצים מולידים הזדמנויות". החלטנו להשאיר את העמודים הקונסטרוקטיבים ולחפות אותם בבריקים מפירוק במראה כפרי חם, אשר נותנים רקע לקמין העצים.

עמוד מחופה בריקים מפירוק פינת אוכל כפרית בשילוב עמודי בריקים

כמו כן, חיפינו את קיר הטלויזיה באותם בריקים אשר נותנים רקע נהדר לשידת הוינטג' המהממת ("שומרת הזורע" מקורית משנות ה-60!) אשר נשארה מהבית הישן של הזוג, כמו עוד רהיטים ישנים שבני המוכשר (לא יזיק גם להתחנף פעם ב… לחמי היקר) שיפץ במו ידיו!

שידת וינטג' שומרת הזורע ישנה שידת וינטג' מקורית שידת וינטג' משופצת

לאחר שנים מותשות ששורה נאלצה להכנס למיטתם הזוגית "על הצד" מפאת חוסר מקום (לא שזה מנע מהם להביא לעולם הרבה ילדים…) ביקשו בני הזוג לתכנן יחידת הורים גדולה ומפנקת, חדר ארונות ומקלחת מרווחת.

יחידת הורים חדר שינה בסגנון רומנטי טפט בסגנון רומנטי חדר ארונות עם דלתות מראה מקלחת הורים בסגנון כפרי מקלחון מחופה עץ שידת מקלחת בסגנון כפרי

 

ספסל עץ טיק במקלחון נישה לתמרוקים במקלחון אריחי בטון מצוירים במקלחת

כשהודעתי להם שניסע לת"א על מנת לרכוש בלטות בטון מצוירות לבית ולמקלחות – בני הרים את ראשו ו"ירה" מיד בפני- "אני לא נוסע עד לת"א בשביל בלטה מצוירת!" כמובן שבשביל מקרים מסוג זה (שקרו מדי פעם…) יש את שורל'ה (חמתי שתחיה) שלחשה תמיד מהצד:" אל תדאגי, אני אשכנע אותו!". לבסוף, כמובן שהבחור השתכנע ולא רק שנסע פעם אחת לת"א אלא כמה וכמה פעמים לרכישת חומרים מיוחדים לבית. למעשה, הוא כבר יותר התלהב ממני ממה שמצא שם! ואי אפשר כמובן בלי מילת המפתח של בני לכל דבר שהצעתי: מ ה מ ם ! (כמובן מחקה אותי במבטא מצחיק)

מקלחת ילדים בסגנון כפרי מקלחת אורחים בסגנון כפרי

בסופו של דבר, באמת יצא בית יחודי, מואר ומרווח שעונה על כל הצרכים של בני הזוג והכי חשוב- בימי שישי כשכל המשפחה מתכנסת לארוחת ערב- יש מספיק מקום לכולם! ובקיצור, יצא בית מ ה מ ם!

שרה ובני צ'פלין

* הבית פורסם בכתבה חגיגית לכבוד יום העצמאות 2013 ב- mako living בנושא בתים מעוצבים בקיבוצים .

פוסט זה פורסם בקטגוריה אדריכלות, גלרית פרויקטים, נוסטלגיה ארצישראלית, סטיילינג, עיצוב פנים, שיפוץ בית, שיפוץ רהיט, תהליך עבודה, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.